Kirkollisvaalit 2018

Pauliina Palo kirjoitti 7.10.2018 seuraavasti:

Minua pyydettiin Tulkaa Kaikki Häme-valitsijayhdistyksen ehdokkaaksi 2018 kirkollisvaaleihin ja päätin suostua ehdokkuuteen, koska haluan kantaa oman korteni kekoon yhteiskunnan hyväksi ja vaikuttaa asioihin.

Seurakuntavaaleissa asetuin ehdolle, koska ihmisten syrjäytyminen aiheuttaa ongelmia myös meille kaikille muille ja mielestäni seurakunnan tehtävä olisi olla ehkäisemässä syrjäytymistä. Vanhemmista ihmisistä huolehtiminen on myös mielestäni unohdettu seurakuntien toiminnassa.

Vaalit olivat menestys Tulkaa Kaikki Häme-valitsijayhdistykselle ja minulle, sillä sain paikan sekä Lahden Seurakuntayhtymän Yhteisestä Kirkkovaltuustosta, että Joutjärven Seurakuntaneuvostosta ja Lahden Seurakuntayhtymän Kiinteistötoimikunnasta sekä vielä Kiinteistötyöryhmästä. Suuri kiitos luottamuksesta kaikille äänestäjilleni ja olkaa yhteydessä, jos haluatte kauttani viestittää tärkeistä asioista ja kehitysideoista eteenpäin.